Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pasikeitus aplinkybėms - LAWCORPUS.LT - Advokatų profesinė bendrija

Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pasikeitus aplinkybėms

Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pasikeitus aplinkybėms

2020 03 16

Pasunkėjus sutarties įvykdymui dėl koronaviruso (COVID-19) – nukentėjusiosios sutarties šalies pareiga per kiek įmanoma trumpesnį laiką kreiptis į kitą šalį prašant sutartį pakeisti. Priešingu atveju, pasunkėjus sutarties vykdymo aplinkybėms, rizika tenka pačiai šaliai.

Lietuvoje nuo 2020-03-16 iki 2020-03-30 įvedus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) ir apribojus daugelio įmonių bei įstaigų veiklą tampa aktualus Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.204 straipsnis, reglamentuojantis sutartinių įsipareigojimų vykdymą pasikeitus aplinkybėms. Šio straipsnio 3 dalis numato, jog tuo atveju, kai sutarties įvykdymas sudėtingesnis, nukentėjusi sutarties šalis turi teisę kreiptis į kitą šalį prašydama sutartį pakeisti. Šis prašymas turi būti pagrįstas ir pareikštas tuoj pat po sutarties įvykdymo suvaržymo. Jeigu per protingą terminą šalys nesutaria dėl sutarties pakeitimo, tai abi turi teisę kreiptis į teismą. Teismas gali: 1) nutraukti sutartį ir nustatyti sutarties nutraukimo datą bei sąlygas; 2) pakeisti sutarties sąlygas, kad būtų atkurta šalių sutartinių prievolių pusiausvyra. Norėtume atkreipti dėmesį, jog prašymas pakeisti sutartį kitai šaliai turi būti pateiktas tuoj pat po sutarties įvykdymo suvaržymo, o prašymas teismui dėl sutarties nutraukimo arba pakeitimo turi būti pateiktas kaip galima greičiau po kitos šalies atsisakymo pakeisti sutartį.

______________

Jei turite klausimų susijusių su sutarčių vykdymu, kreipkitės į LAWCORPUS el. paštu info@lawcorpus.lt arba telefonu +370 615 53 847.

Atgal į Naujienas

1 komentaras apie “Sutartinių įsipareigojimų vykdymas pasikeitus aplinkybėms”

Komentarai yra išjungti.

Scroll to Top