Prieš perkant turtą iš varžytynių, būtina išsiaiškinti, koks yra tikrasis varžytynių objektas - LAWCORPUS.LT - Advokatų profesinė bendrija

Prieš perkant turtą iš varžytynių, būtina išsiaiškinti, koks yra tikrasis varžytynių objektas

Prieš perkant turtą iš varžytynių, būtina išsiaiškinti, koks yra tikrasis varžytynių objektas

2020 11 20

Jei varžytynėse ketinate įsigyti nekilnojamąjį turtą, svarbu nepakliūti į situaciją, kai pirkėjo lūkesčiai viršija tikrąsias aplinkybes. Pavyzdžiui, varžytynėse parduodamas žemės sklypas su pilnai įrengtu gyvenamuoju namu. Ten teisėtai gyvenantys bendraturčiai, po nekilnojamojo turto pardavimo iš varžytynių, išsikraustydami išmontuoja ir išsiveža gyvenamajame name esančią buitinę techniką, santechnikos įrangą bei kilnojamuosius daiktus, kurie, jūsų manymu, buvo neatsiejama namo dalis kaip pardavimo ir pirkimo dalykas. Tuo pagrindu (remiantis LR CK 6.249 straipsnio 1 dalimi) jūs ketinate kreiptis į teismą dėl padarytos žalos atlyginimo. Tačiau Kasacinis teismas yra išaiškinęs, kad būsimam pirkėjui visuomet yra svarbu tinkamai išsiaiškinti, kas yra turto pardavimo iš varžytynių objektas – tik visiškai įrengtas gyvenamasis namas ar ir jame esantys kilnojamieji daiktai, kas įeina į parduodamo visiškai įrengto gyvenamojo namo su visa vidaus apdaila sudėtį. Jei pirkėjas negali įrodyti tokių aplinkybių buvimo, jis neturi pagrindo reikalauti žalos atlyginimo.

Taip pat atkreiptinas dėmesys į kokį fizinių asmenų turtą negali būti vykdomas išieškojimas ir parduodamas varžytynėse: buities, ūkio, darbo, mokymosi reikmenys ir kitas turtas, kurie būtini skolininko (kurio turtas parduodamas varžytynėse) ar jo šeimos pragyvenimui, darbui pagal profesiją ar mokymuisi.

_________________________

© LAWCORPUS

Jei turite klausimų, susisiekite su LAWCORPUS teisininkais el. paštu info@lawcorpus.lt arba telefonu +370 615 53 847.

Scroll to Top