Nesuklyskite ir nebūkite suklaidinti! - LAWCORPUS.LT - Advokatų profesinė bendrija

Nesuklyskite ir nebūkite suklaidinti!

Nesuklyskite ir nebūkite suklaidinti!

2020 03 20

Jei Prekybos, pramonės ir amatų rūmai išduoda pažymą, liudijančią nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes, nereiškia, kad tokia pati išvada bus patvirtinta ir teisme.

Lietuvoje paskelbus karantiną, padaugėjo į Prekybos, pramonės ir amatų rūmus besikreipiančių asmenų dėl pažymos, liudijančios force majeure aplinkybes, išdavimą. Atkreipiame dėmesį, jog vien šios pažymos išdavimas nelaikytinas neginčijamu force majeure aplinkybių egzistavimo įrodymu.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra išaiškinęs, kad nustatant force majeure aplinkybių egzistavimą, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų išduota pažyma, kaip tokia, materialinių teisinių padarinių nesukuria. Nepaisant pažymos, teismas gali konstatuoti, kad force majeure aplinkybės neegzistuoja. Padarinius (atleidimą nuo civilinės atsakomybės už sutarties nevykdymą, civilinės atsakomybės netaikymą) sukuria nenugalimos jėgos aplinkybių buvimas, bet ne pažymos išdavimas. Pažyma turi tik procesinę teisinę reikšmę, nes vertintina tik kaip vienas iš įrodymų civilinėje byloje dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo. Faktų teisinis įvertinimas yra tik teismo prerogatyva ir jo nesaisto kitų asmenų pateiktas teisinis vertinimas ir kvalifikavimas.

______________

! Dėl COVID-19 teisinių pasekmių verslui konsultuojame el. paštu info@lawcorpus.lt arba telefonu +370 615 53 847.

Scroll to Top