Kelių apsaugos zonos ir su tuo susiję ribojimai nuo šiol ir miestuose. Kaip tai įtakos Jūsų nekilnojamąjį turtą? - LAWCORPUS.LT - Advokatų profesinė bendrija

Kelių apsaugos zonos ir su tuo susiję ribojimai nuo šiol ir miestuose. Kaip tai įtakos Jūsų nekilnojamąjį turtą?

Kelių apsaugos zonos ir su tuo susiję ribojimai nuo šiol ir miestuose. Kaip tai įtakos Jūsų nekilnojamąjį turtą?

2020 03 30

Nuo 2020 m. sausio 1 d. kelio apsaugos zonų teritorijas privaloma nurodyti ir miestuose bei kaimo gyvenamosiose vietovėse šalia kelių esančių žemės sklypų planavimo dokumentuose. Praktikoje tai tampa vis aktualiau.

Anksčiau galiojęs Lietuvos Respublikos kelių įstatymas teritorijų planavimo organizatoriams suteikė teisę tikslinti kelio apsaugos zonas miestuose ir kaimo gyvenamosiose vietovėse, todėl jos šiose teritorijose iš esmės niekada nebuvo nustatomos. Šiuo metu rengiant visų rūšių teritorijų planavimo dokumentus, nepriklausomai nuo to, kur yra planuojama teritorija, privaloma nurodyti kelio apsaugos zonų teritorijas ir jas nustatyta tvarka įregistruoti Nekilnojamojo turto kadastre ir registre. Pavyzdžiui, miesto teritorijoje esančio krašto kelio, sutampančio su gatve, kelio apsaugos zona yra žemės juosta po 50 metrų į abi puses nuo kelio briaunų. Primename, jog kelių apsaugos zonose, be kita ko, draudžiama statyti pastatus, kurie nesusiję su transporto priemonių ir eismo dalyvių aptarnavimu, o kitus pastatus galima statyti tik gavus kelio savininko pritarimą.

_________________

Jei turite klausimų susijusių su nekilnojamuoju turtu, kreipkitės į LAWCORPUS el. paštu info@lawcorpus.lt arba telefonu +370 615 53 847.

Scroll to Top