Kada tiekėjo pateikta informacija perkančiajai organizacijai laikoma melaginga? - LAWCORPUS.LT - Advokatų profesinė bendrija

Kada tiekėjo pateikta informacija perkančiajai organizacijai laikoma melaginga?

Kada tiekėjo pateikta informacija perkančiajai organizacijai laikoma melaginga?

2020 11 03

Teismų praktikoje yra susiformavusi melagingos informacijos samprata viešųjų pirkimų procedūrose daug platesne prasme nei kituose teisiniuose santykiuose (pavyzdžiui, sukčiavimas baudžiamojoje teisėje) ir neapsiriboja tik tyčiniu suklaidinimu ar tiesos iškraipymu, be to, nebūtina nustatyti tyčinių tiekėjo veiksmų, pakanka juos vertinti kaip didelį nerūpestingumą. Todėl tiekėjo pateikta informacija perkančiajai organizacijai laikoma melaginga, kai:

– iškraipomi duomenys;

– nuslepiami duomenys;

– tiekėjas faktiškai neatitinka konkurso sąlygų, bet kūrybingai pateikia informaciją taip, kad ji būtų techniškai teisinga ir sudarytų įspūdį, jog sąlygos tenkinamos.

Pagal Lietuvos viešųjų pirkimų nacionalinį reguliavimą (VPĮ 46 straipsnio 4 dalies 4 punktą ir 52 straipsnį) melagingą informaciją pateikę ūkio subjektai privalo būti įrašyti į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą, o tai lemia ribojimus tam tikrą laiką (vienerius metus) dalyvauti kitų perkančiųjų organizacijų skelbiamuose pirkimuose.

___________

© LAWCORPUS


Jei turite klausimų, susisiekite su LAWCORPUS teisininkais el. paštu info@lawcorpus.lt arba telefonu +370 615 53 847.

Scroll to Top